Obrázek se nahrává...Zavřít

Ukončení realizace projektu: 31. 8. 2019
Délka realizace: 24 měsíců
Výše podpory: 297 670 Kč
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Naše škola se stala úspěšným žadatelem v rámci výzvy 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.
Projekt je v těchto oblasti: personální podpora.

Cílem našeho projektu je personální posílení našeho týmu o školního asistenta v mateřské škole.

Nastavené šablony:
Školní asistent – personální podpora MŠ

Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu – školního asistenta mateřské škole. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména dětem ohroženým školním neúspěchem.

Mateřská škola Kolín II, Kmochova 335

Kmochova 335, 280 02 Kolín II

E-mail: mskmochova@tiscali.cz

Provozní doba je pevně stanovena od 6.30 – 16.30

Mateřská škola je dvojtřídní:

I. třída: Broučci
Třídu navštěvuje 24 dětí.

II. třída: Motýlci
Třídu navštěvuje 24 dětí.

Ředitelka:
Lenka Chybová

Učitelky:
Květoslava Vorlíčková
Blanka Korelusová
Bc. Miluše Burdová

Školnice:
Jitka Sršňová

Vedoucí školní jídelny:
Jana Homolková

Kuchařka:
Lenka Pechová

Kapacita školy
Kapacita ŠJ je 50 obědů.
Hygienická kapacita je 48 dětí.

Právní forma
Mateřská škola je od 1.9. 1994 v právní subjektivitě, je příspěvkovou organizací.
Zřizovatel - Město Kolín.

Historie:
Mateřská škola Kolín II, Kmochova 335 je nejstarší mateřskou školou v Kolíně (byla založena 1.12. 1925), putovala po různých nevyhovujících prostorách a v r.1947 byla umístěna do stávající budovy, stojící na místě bývalého rodného domu básníka J.S. Machara. Zprvu se zde nevařilo a bylo tu umístěno i přes 130 dětí. Později zde byla vybudována kuchyň a školní jídelna se stala nedílnou součástí školy. Úměrně se postupně přizpůsobil počet dětí prostorovým možnostem školy.

Financování
1. Finanční prostředky na provoz a drobnou údržbu získává od zřizovatele, kterým je Město Kolín. Opravy většího rozsahu zajišťuje a financuje zřizovatel sám.
2. Finanční prostředky ze státního rozpočtu - na platy zaměstnanců školy, odvody, zákonné pojištění, FKSP a ONIV poskytuje Středočeský kraj.
3. Rodiče hradí tzv. " úplatu za předškolní vzdělávání", která je vždy stanovena na celý školní rok. Přesná formulace a podmínky jsou uvedeny ve Vnitřní směrnici školy o úplatě za předškolní vzdělávání.

Bližší aktualizované informace o škole, o jejím zaměření, cílech, vybavení, podmínkách atd. naleznete v sekci pro rodiče , kde je k nahlédnutí celý školní vzdělávací program Šikulka.

Rozpočet MŠ Kmochova si můžete stáhnout zde:

Návrh rozpočtu MŠ Kmochova na rok 2018 si můžete stáhnout zde:

Návrh rozpočtu MŠ Kmochova na roky 2019 a 2020 si můžete stáhnout zde: